Zárva tartanak a kőbányai bölcsődék; vizsgáljuk az óvodák zárva tartásának feltételeit

Tisztelt szülők! Újabb értesítést kaptunk.

A koronavírus-járvánnyal összefüggő kormányzati intézkedésekkel összhangban, a gyermekek és a családok egészségének védelme érdekében a Kőbányai Önkormányzat fenntartásában működő bölcsődék 2020. március 16-ától zárva tartanak.

Magyarország Kormánya a holnapi napon, 2020. március 15-én hatályba lépő rendeletében lehetővé teszi az önkormányzatok számára az óvodák bezárásának elrendelését is. Ezen felhatalmazás alapján az Önkormányzat hétfőn, 2020. március 16-án hoz döntést az óvodák esetleges zárva tartásáról. Felhívjuk ugyanakkor a szülők figyelmét, hogy saját elhatározásukból a koronavírus terjedésével szembeni védekezés érdekében már most dönthetnek úgy, hogy nem viszik a gyermeküket óvodába. Kérjük, fokozott gondossággal mérlegeljenek minden egyedi kockázatot, és annak felmerülése esetén a gyermeküket ne vigyék óvodába! Ezekben az esetekben az óvoda a hiányzást igazolt távollétnek minősíti.

A fenti intézkedésekkel kapcsolatban kérjük minden szülő szíves megértését és együttműködését!